Palo Santo to wyjątkowe drzewo rosnące na wybrzeżu Ameryki Południowej, które w języku hiszpańskim nazywane jest „świętym drzewem”. Jest ono od wieków wykorzystywane do różnego rodzaju rytuałów, ceremonii, modlitw, a także podczas leczenia. Drewno z niego pozyskiwane jest cennym surowcem, który wykorzystywany jest na wiele różnych sposobów także w dzisiejszych czasach. Poznaj jego praktyczne zastosowania.

Okadzanie pomieszczeń za pomocą drzewa Palo Santo podczas różnych rytuałów

Palo Santo jest drzewem, którego wyjątkowe olejki eteryczne wykorzystywane są podczas różnego rodzaju rytuałów podczas okadzania pomieszczeń. Jest to bardzo dobra alternatywa dla białej szałwii, z powodzeniem więc może być wykorzystywane także przez alergików. Dym wydobywający się z palącego kawałka drewna posiada wiele duchowych zastosowań, ma jednak także praktyczną stronę. Zapach drewna odstrasza insekty oraz komary, może więc być bardzo skuteczne podczas letnich wieczorów.

Palo Santo jako odświeżacz powietrza oraz pałeczki zapachowe

Świętego drewna używa się do odświeżania pomieszczeń każdego rodzaju, od mieszkania, po samochód. Wystarczy umieścić niewielkie kawałki drewna w saszetce i schować je do szafy z ubraniami, bądź powiesić w samochodzie. Jest to bardzo dobry zamiennik dla chemicznych odświeżaczy powietrza, a efekt, jaki daje, jest równie skuteczny. Palo Santo wykorzystywane jest również w produkcji różnego rodzaju kosmetyków, olejki eteryczne w nim zawarte dodają wspaniałych właściwości kosmetycznym produktom.

Gdzie kupić palo santo? >>

Medyczne zastosowania Palo Santo

Palo Santo jest także bardzo często wykorzystywane w medycynie. Z wiórek drzewa z powodzeniem można wytworzyć różnego rodzaju nalewki oraz herbatki, którym główną właściwością prozdrowotną jest ułatwienie trawienia, pomagają one także wspierać system immunologiczny. Dodatkowo można także wykorzystać olejki pochodzące ze Świętego Drzewa, zmiękczają one skórę oraz są bardzo skuteczne na bóle stawów. O olejki z Palo Santo wzbogaca się także różnego rodzaju mydła oraz płyny, które dzięki nim zyskują nawilżające i kojące skórę właściwości.

Palo Santo jako materiał do produkcji naczyń

Drewno pozyskiwane z Palo Santo jest także bardzo często wykorzystywane do tworzenia różnego rodzaju naczyń, służących najczęściej do picia Yerba Mate. Z tego twardego, zbitego, jasnobrązowego drewna wytwarza się matero, które użytkowane są jako naczynia służące do picia herbaty. Jak widać, Palo Santo ma wiele różnorodnych zastosowań, zarówno praktycznych jak, i duchowych.