Palo Santo, jak palić? Podobnie jak Biała Szałwia jest ono używane jako kadzidło do oczyszczania pomieszczeń oraz osób z negatywnej energii. Jest to Święte Drzewo, które rośnie w Ameryce Południowej. Do rytuału oczyszczania używane są niewielkie drewienka, które działają podobnie do popularnych kadzidełek. Na rynku dostępne są również inne formy Palo Santo, jak np. trociny, stożek czy sam olejek. Zdecydowanie najwygodniejsze w użyciu są jednak drewienka. Jak zatem palić Palo Santo, aby przeprowadzony przez nas rytuał był skuteczny?

Palo Santo – jak palić?

Jak używać palo santo? Tak jak wspomnieliśmy na początku, tego rodzaju drewienka działają jak kadzidła, dzięki czemu ich palenie jest bardzo łatwe. Wystarczy podpalić ich końcówkę i kiedy płomień intensywnie się rozpali, zdmuchujemy go. W ten sposób powstaje delikatnie żarząca się końcówka, z której wydobywa się dym. Razem z nim, z drewienka wydobywa się delikatny i przyjemny zapach charakterystyczny dla Palo Santo. Przygotowanymi w ten sposób kadzidłami możemy okadzać poszczególne pomieszczenia, pozwalając im na oczyszczenie się z negatywnej energii. Po zakończonym rytuale wystarczy ugasić końcówkę a samo drewienko możemy użyć ponownie – aż do momentu, kiedy całe się nie wypali.

Jak powinien wyglądać rytuał?

Najbardziej istotna podczas rytuału jest intencja, którą wypowiadamy już na samym początku. Spore znaczenie ma również nasze zaangażowanie w proces oczyszczania. Tutaj powinniśmy kierować się intuicją. Możemy palić Palo Santo w całkowitej ciszy lub wypowiadając na głos intencje. Niektóre osoby w trakcie pogwizdują lub wydają różne dźwięki – można zatem powiedzieć, że odpowiednie będzie wszystko to, co pozwoli nam zestroić się z naszą duszą.

Proces oczyszczania opiera się na okadzaniu osób, przedmiotów oraz pomieszczeń, z których chcemy „wygonić” złą energię. Warto jednak pamiętać, że rytuał palenia Palo Santo ma znacznie szerszy zakres i działa również na przestrzenie, które nie były bezpośrednio okadzane. W przypadku osób, kierunek oraz kolejność okadzanych części ciała ni ma znaczenia.

Jak często palić Palo Santo?

Można powiedzieć, że im częściej, tym lepiej. Powinniśmy robić to za każdym razem, kiedy czujemy, że atmosfera w naszym mieszkaniu jest napięta i potrzebuje oczyszczenia. Warto przeprowadzać rytuał np. po powrocie z miejsc, gdzie przebywało dużo ludzi, po zakupie używanych ubrań czy przedmiotów oraz po kłótniach między domownikami. Palenie Palo Santo ma tę zaletę, że jedno takie drewienko wystarcza na kilka użyć, dlatego nie musimy się martwić, czy wystarczy nam kadzidła na najbliższy czas.