Nie ulega wątpliwości, że olejki eteryczne cieszą się sporym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, iż posiadają one wszechstronne zainteresowanie. Jednym z godnych polecenia olejków jest bez wątpienia olejek Palo Santo. Przypisuje mu się szereg dobroczynnych właściwości, które koncentrują się nie tylko wokół naszego ciała, ale również wywierają wpływ na sferę duchową.

Jakie jest pochodzenie olejku Palo Santo?

Olejek eteryczny Palo Santo możemy zakupić zarówno w sklepie internetowym jak i w sklepie stacjonarnym. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym czym właściwie jest Palo Santo. Nazwa ta może bowiem brzmieć nieco enigmatycznie. Tymczasem jest to nic innego jak drzewo rosnące w Ameryce Południowej i Środkowej. Niezmiernie często określa się je mianem świętego drzewa. Bardzo rozpowszechniona jest jego sprzedaż w postaci niewielkiego drewienka, które wykorzystywane jest jako kadzidło. Aby móc cieszyć się dobroczynnymi właściwościami Palo Santo, możemy dokonać zakupu olejku eterycznego. Warto zakupić olejek wysokiej jakości, najlepiej w sklepach z produktami ekologicznymi. Przed zakupem warto przejrzeć kilka lub nawet kilkanaście różnych ofert.

Z jakich właściwości słynie Palo Santo?

Olejek eteryczny Palo Santo posiada niesamowicie wszechstronne zastosowanie. Przede wszystkim powinny wykorzystywać go osoby, które narzekają na zaburzenia lękowe czy depresyjne. Woń olejku pozwala się odprężyć, a także wyciszyć umysł. Aromaterapia z wykorzystaniem olejku eterycznego Palo Santo jest w stanie pomóc w walce z atakami paniki, a także w walce z chronicznym stresem. Przyda się on również osobom, które medytują. Aby móc się cieszyć aromaterapeutycznym działaniem olejku eterycznego Palo Santo należy rozpylić olejek w miejscu, w którym przebywamy i wdychać go. Olejek znalazł również zastosowanie zewnętrzne. Możemy dodać kilka kropel olejku do balsamu i wmasować w newralgiczne miejsca. Olejek ten jest w stanie złagodzić uporczywy ból mięśni oraz stawów. Przypisuje mu się również właściwości stymulujące nasz układ odpornościowy, dzięki czemu jesteśmy znacznie mniej podatni na różnego rodzaju infekcje. Olejek ten wspomoże także walkę z uporczywymi zmianami trądzikowymi. Mowa tu zarówno o trądziku pospolitym jak i o trądziku różowatym. Jeżeli chcemy cieszyć się pełnią satysfakcjonujących efektów należy mieć na uwadze systematyczne stosowanie olejku eterycznego Palo Santo. W przeciwnym razie mowy o względnie trwałych i przede wszystkim zadowalających nas efektach być niestety nie może.